پنج شنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٧
ایراناسلامادبیات فارسینقشه سایتسؤالات
عناوین اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
ساعت
اخبار > برگزاری نمایشگاه تابلو فرش های نفیس ایرانی در بغداد


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نمایشگاه تابلو فرش های نفیس ایرانی در بغداد

به همت رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در بغداد و همکاری وزارت فرهنگ و گردشگری عراق اولین نمایشگاه بزرگ فرش و تابلو فرشهای نفیس ایرانی با عنوان « سجاد ایرانی فی ارض الرافدین» در سالن وزارت فرهنگ در بغداد افتتاح گردید.

در آیین افتتاحیه این نمایشگاه که با حضور آقای دکتر شفیق المهدی مدیر کل هنرهای تجسمی و جناب آقای سید موسی علیزاده طباطبایی معاون محترم سفیر کشورمان صورت گرفت برخی از مسئولین و مدیران نهاد های مختلف عراقی ، شیوخ عشایر و فرماندهان نظامی نیز حضور داشتند.

دکتر شفیق المهدی در افتتاح این نمایشگاه گفت : امروز شاهد برگزاری یک از نمایشگاه های معتبر و بزرگی در بغداد هستیم که هنرمندان و کارشناسان فرش و هنرمندان فرشباف ایرانی با خود به بغداد آورده اند وی افزود فرش و تابلو فرش ایرانی در تمام دنیا شناخته شده و باعث افتخار برای ما است که تمدن و فرهنگ و هنر اصیل ایرانی در کنار تمدن و هویت عراقی شکوفا شده است .

مدیر کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و گردشگری عراق اعلام کرد که تاکنون همکاری های فرهنگی و هنری خوبی بین دو کشور برگزار شده است و این ارتباط و همکاری نماد ریشه دار شدن روابط حسنه دو کشور بوده و ما اجازه نخواهیم داد هیچ کشور و یا دشمن مشترکی روابط دو کشور را به سمت تیرگی هدایت نماید.

شفیق المهدی در مقابل دوربین های رسانه های و شبکه های عراقی همکاری مجدانه رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در عراق را ستود و گفت : اهمیت مقوله فرهنگ و هنر در روابط خوب دو کشور نشان از ارتباط مناسب و دوستانه با مسئولین ایرانی حاضر در عراق است.

در ادامه این مراسم آقای طباطبایی معاون محترم سفیر کشورمان در بغداد ضمن تشکر از همکاری مشترک فرهنگی و هنری بین دو کشور دوست و همسایه در توسعه و تعمیق روابط گفت : برگزاری این نمایشگاه با هدف آشنایی مسئولین، هنرمندان و مردم عراق با تمدن و فرهنگ غنی ایرانی صورت گرفت و امروز ما شاهد اسقبال خوب برادران عراقی مان در این نمایشگاه هستیم چرا که یکی از بزرگترین نمایشگا ه های آثار تابلو فرش های دستبافت در عرصه بین المللی بر اساس سند یادداشت تفاهم فرهنگی و هنری بین ج.ا.ایران و جمهوری عراق در بغداد دائرگردیده است .

در این نمایشگاه تعداد بیش از 84 اثر نفیس از تابلو فرش و تعدادی قالیچه های نفیس با قدمت بیش از 65 سال توسط هنرمندان استان خراسان شمالی در معرض دید مسئولین،هنرمندان و مردم شهر بغداد قرار گرفت .

این نمایشگاه که به مدت سه روز در عراق دائر می باشد در روزهای 18 و 19 بهمن ماه سال جاری در وزارت فرهنگ و گردشگری عراق و روز جمعه20 بهمن ماه در مجموعه فرهنگی -تاریخی متنبی بغداد دائر می باشد .

شایان ذکر است این مراسم را بیش از 10 شبکه رسانه ای کشور عراق از جمله العراقیه ، بلادی ، آفاق ، الاشرق ، الاتجاه ، سومریه ، المسار ، العالم وتعدادی از خبرگزاری های عراقی تحت پوشش خبری خود قرار دادند.

 


١١:٢٦ - 1396/11/20    /    شماره : ٦٩٨٤١٥    /    تعداد نمایش : ٧٥خروج
نشانی: بغداد ـ منطقه صالحیه ـ کراده مریم ـ مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران

تلفن تماس: 07821099917

 

كليه حقوق این سایت متعلق به رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد می باشد، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.