پنج شنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٧
ایراناسلامادبیات فارسینقشه سایتسؤالات
عناوین اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
ساعت
اخبار > دیدار وزیر فرهنگ عراق از نمایشگاه تابلو فرش های ایرانی


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار وزیر فرهنگ عراق از نمایشگاه تابلو فرش های ایرانی

روز دوم برگزاری نمایشگاه تابلو فرش های ایرانی در بغداد میهمان ویژه ای داشت .

وزیر فرهنگ و گردشگری و آثار جمهوری عراق که در روز افتتاحیه نمایشگاه تابلو فرش های دستبافت هنرمندان ایرانی در خاج از عراق بسر می برد صبح روز پنجشنبه 19 بهمن ماه سال جاری در سالن نمایشگاهی وزارت فرهنگ عراق حاضر شد و از نزدیک تابلو فرش ها و قالیچه های نفیس را مشاهد کرد و هنر فرش ایران را ستود.

دکتر فریاد راوندوزی ضمن تشکر از تداوم همکاری های فرهنگی بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق از زحمات رایزنی فزهنگی کشورمان در بغداد قدردانی کرد.

وی افزود تاکنون نمایشگاه های مشترکی با ج.ا.ایران در زمینه هنری برگزار کردیم اما در نمایشگاه آثار تابلو فرش های هنرمندان فرشباف ایرانی که امروز شاهد آن هستیم یک ویژگی خاصی به چشم می خورد و آن ترکیب برخی از رنگها و همچنین تصاویر که مربوط به مناظر طبیعی و همچنین آیات قرآنی است که چشم نواز برای هر بیننده ای خواهد بود .

وزیر فرهنگ عراق در مصاحبه رسانه ای با شبکه البینه عراق در مقابل دوربین گفت : همه ما بر آن واقفیم که دو کشور دوست و همسایه اشراکات فراوانی با یکدیگر دارند و هر دو کشور دارای تمدنی کهن ، فرهنگی غنی بوده و انتقال فرهنگ بین مردم دو کشور و توسعه در روابط فرهنگی و هنری با برگزاری نمایشگاه هایی این چنین صورت می گیرد.

روواندوزی ادامه داد تمامی این همکاری ها بر اساس امضای سند یادداشت تفاهم بین وزارتین فرهنگ و ارشاد اسلامی ج.ا.ایران و وزارت فرهنگ و گردشگری عراق بوده و بحمدا... بعد از آن ما شاهد گسترش همکاری ها بوده و امیدواریم روز به روز افزایش یابد.

وی در پایان این بازدید در دفتر یادبود یاد نامه ای از این رخداد بزرگ فرهنگی نگاشت و آن را امضا نمود.

شایان ذکر است این نمایشگاه در روز جمعه در مرکز فرهنگی تاریخی متنبی بغداد و در سالروز پیروزی شکوهمند ج.ا.ایران در سفارت کشورمان در بغداد دائر بوده تا در معرض دید مسئولین عراقی و سفرای دیگر کشورها و همچنین اصحاب فرهنگ و هنر قرار گیرد.  


١١:٣٣ - 1396/11/20    /    شماره : ٦٩٨٤١٦    /    تعداد نمایش : ٧٥خروج
نشانی: بغداد ـ منطقه صالحیه ـ کراده مریم ـ مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران

تلفن تماس: 07821099917

 

كليه حقوق این سایت متعلق به رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد می باشد، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.