چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧
ایراناسلامادبیات فارسینقشه سایتسؤالات
عناوین اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
ساعت
اخبار > بازدید هیات اعزامی بنیاد سعدی از مراکز آموزش زبان فارسی در عراق


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید هیات اعزامی بنیاد سعدی از مراکز آموزش زبان فارسی در عراق

با هماهنگی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق هیات بنیاد سعدی به منظور بررسی وضعیت زبان فارسی و بازدید از برخی مراکز زبان فارسی در عراق وارد این کشور شد.

هیات اعزامی بنیاد سعدی با هدف بررسی زمینه ­های همکاری چند جانبه و گسترش زبان فارسی در کشور عراق، از دانشگاه بغداد و چند مرکز آموزش زبان فارسی در این کشور بازدید کردند.

عباس نجار، مدیر آموزش و فائزه مرصوص کارشناس بنیاد سعدی و مدرس زبان فارسی به غیر فارسی زبانان به همراه  نماینده رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق طی بازدید هفت روزه خود، از کلاس ­های زبان فارسی دانشکده زبان­ های خارجی بغداد، مرکز آموزش زبان فارسی مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد و یک مرکز آموزشی آزاد زبان فارسی بازدید و سطح زبانی و امکانات آموزشی فارسی آموزان را مورد بررسی قرار دادند.

هیات اعزامی بنیاد سعدی طی بازدید خود همچنین با رئیس دانشکده زبان­ های خارجی دانشگاه بغداد، خانم مِی استیفان رزق الله و معاونین ایشان و رئیس گروه زبان فارسی، دکتر سلمان، جهت همکاری ­های دوجانبه نشست و گفت و گو داشتند.

در این دیدار که با حضور رئیس  دانشکده زبان­ های خارجی دانشگاه بغداد برگزار شد، با توجه به ابراز تمایل ایشان نسبت به همکاری با بنیاد سعدی، موارد همکاری به بحث و بررسی گذاشته و مقرر شد زمینه اجرای دوره­ های دانش افزایی برای دانشجویان زبان فارسی دانشگاه بغداد در برنامه­ های آتی بنیاد سعدی گنجانده شود.

در بازدید این هیات از کلاس ­های زبان فارسی مرکز  فرهنگی  کشورمان نیز، شیوه  تدریس، کتاب­ های درسی و سطح زبانی فارسی آموزان بررسی و طی نشستی با نماینده رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و مدرسان این کلاس­ ها کمبودها و مسائل موجود مطرح و اشکالات تدریس مدرسان زبان فارسی نیز به آنها توضیح داده شد.

طی بازدید سه ساعته مدیر آموزش بنیاد سعدی از کلاس­های یکی از مراکز آزاد زبان فارسی در عراق نیز، آمادگی این بنیاد برای همکاری مطرح و وضعیت موجود در تدریس زبان فارسی در این کشور توسط رئیس این مرکز بیان شد.

گفتنی است قرار است با همکاری بنیاد سعدی دوره آموزشی تربیت مدرس زبان فارسی در مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران از تاریخ 19 تا 24 دی ماه برگزار شود.


٢١:٠٣ - 1396/10/13    /    شماره : ٦٩٥٢٨٢    /    تعداد نمایش : ٥٩خروج
نشانی: بغداد ـ منطقه صالحیه ـ کراده مریم ـ مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران

تلفن تماس: 07821099917

 

كليه حقوق این سایت متعلق به رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد می باشد، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.