چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧
ایراناسلامادبیات فارسینقشه سایتسؤالات
عناوین اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
ساعت
اخبار > برگزاری آزمون تعیین سطح زبان فارسی در مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری آزمون تعیین سطح زبان فارسی در مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد

آزمون تعیین سطح زبان فارسی ویژه اساتید و مدرسان زبان فارسی در مرکز فرهنگی  جمهوری اسلامی ایران در بغداد برگزار گردید.

با حمایت و هماهنگی رایزنی فرهنگی کشورمان وطی سفر مدیر آموزش بنیاد سعدی به کشور عراق آزمون تعیین سطح زبان فارسی ویژه اساتید و مدرسان زبان فارسی در مرکز فرهنگی  جمهوری اسلامی ایران در بغداد برگزار گردید.  

با توجه به لزوم گسترش زبان فارسی در کشور عراق و برگزاری دوره آموزشی ویژه اساتید و مدرسان  زبان فارسی مقرر گردید دوره تربیت مدرس برای استادان و مدرسان عراقی  با همکاری بنیاد سعدی  در مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد برگزار شود. این دوره فشرده قرار است طی 5 روز از تاریخ 19 الی 23 دی برای استادان زبان فارسی برگزار شود.

در همین راستا آزمون تعیین سطح مدرسان زبان فارسی عراقی برای دوره تربیت مدرس (TTC) در مرکز فرهنگی  جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

این آزمون تعیین سطح در سه شیوه سوالات چهار گزینه ای، نگارش و گفت و گو برگزار شد. در آزمون چهار گزینه ای 50 سوال در بخش­های دستور، واژه و خواندن طراحی شده بود و اساتید عراقی  طی 75 دقیقه به آن پاسخ گفتند.در آزمون نگارش نیز سه موضوع به اساتید عراقی ارائه شد که آنان یکی از این سه موضوع را  انتخاب کرده و در مورد آن مطلبی ر ا در مدت زمان 60 دقیقه نوشتند.

شایان ذکر است نتایج آن  پس از بررسی کارشناسی به زودی اعلام خواهد شد و قرار است در دو سطح برای  استادان عراقی کارگاههای آموزشی برگزار شود که یکی از آنها سطح تربیت مدرس و دیگری دوره دانش افزایی زبان فارسی است.


٢١:٠٥ - 1396/10/13    /    شماره : ٦٩٥٢٨٣    /    تعداد نمایش : ٥٧خروج
نشانی: بغداد ـ منطقه صالحیه ـ کراده مریم ـ مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران

تلفن تماس: 07821099917

 

كليه حقوق این سایت متعلق به رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد می باشد، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.