چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧
ایراناسلامادبیات فارسینقشه سایتسؤالات
عناوین اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
ساعت
اخبار > حضور نمایندگان دفتر آیت ا... مکارم شیرازی در رایزنی فرهنگی


  چاپ        ارسال به دوست

حضور نمایندگان دفتر آیت ا... مکارم شیرازی در رایزنی فرهنگی

حجه الاسلام و المسلمین خوشخو معاون ارتباطات و بین الملل کنگره جهانی نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی از دفتر حضرت آیت ا... مکارم شیرازی روز دو شنبه 11 دی ماه با رایزن فرهنگی کشورمان در بغداد دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این دیدار که حجه الاسلام نخعی نیز حضور داشتند جناب آقای دکترخوشخو ضمن تشکر از برپایی این دیدار گفت : هدف از این دیدار و سفر به کشور عراق بررسی موقعیت زمانی و مکانی و همچنین شرایط اجتماعی برای برگزاری همایش یک روزه نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی بوده است تا در ابتدا با نشست ها و هماهنگی ها به شکل پیش نشست صورت گیرد و در صورت تایید برگزاری همایش مذکور قطعی گردد.

درادامه این دیدار آقای اباذری ضمن خیر مقدم به اعضای دفترآیت ا... مکارم از اهمیت نقش علماء در ترویج شیعه و روشنگری آنها در افکار مردم اشاره کرد.

وی افزود در شرایط کنونی پس از پیروزی مردم عراق بر گروهک تروریستی داعش و نجات این کشور لازم است هماهنگی های بیشتری برای توسعه در زمینه های فرهنگی و علمی برای مردم کشور عراق صورت گیرد و برگزاری اینگونه نشست ها و همایش ها با حضور نخبگان و روحانیون دو کشور حتی دیگر کشورهای اسلامی تاثیر بالای دارد.سپس پیرامون برگزاری پیش نشست همایش بین الملی نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی در کشور عراق بحث و تبادل نظر صورت گرفت و پس از جمع بندی های لازم نظرات و پیشنهادات لازم مطرح گردید.


٢٣:٥٥ - 1396/10/14    /    شماره : ٦٩٥٣٨١    /    تعداد نمایش : ٥٨خروج
نشانی: بغداد ـ منطقه صالحیه ـ کراده مریم ـ مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران

تلفن تماس: 07821099917

 

كليه حقوق این سایت متعلق به رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد می باشد، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.