چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧
ایراناسلامادبیات فارسینقشه سایتسؤالات
عناوین اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
ساعت
اخبار > دیدار هیات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران با معاون وزیر فرهنگ عراق


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار هیات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران با معاون وزیر فرهنگ عراق

هیاتی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان متشکل از جمعی از مدیران ، مشاورین ،این وزارتخانه و برخی از مسئولان حوزه چاپ و نشر در سفر به عراق با معاون وزیر فرهنگ عراق در بخش مرکز اسناد و کتابخانه ملی  دیدار و گفتگو کردند.

این جلسه که به همت رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران و در جهت توسعه همکاری های فرهنگی بین دو کشور دوست و همسایه ایران و عراق صورت گرفت .

در ابتدای این دیدار آقای دکتر اعلاء ابوالحسن به میهمانان خیر مقدم گفت و در ادامه آقای رضوانی مشاور معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از فرصت بدست آمده گفت : جمهوری اسلامی با توجه اهمیت مسائل فرهنگی تلاش بسیاری در زمینه چاپ و نشر کتاب داشته است . وی برگزاری بیش از ۳0 دوره نمایشگاه بین المللی کتاب در تهران را یکی از رخدادهای بزرگ فرهنگی در کشور نامید و گفت ناشران بسیاری از سایر کشورها من جمله عراق در آن مشارکت می کنند و در این مسیر تلاش ما بر این است که ناشرین عراقی در همکاری های فرهنگی و حضور در نمایشگاه های مختلف بین المللی کتاب در ایران حضور فعال تری داشته باشند . مسئول هیات ایرانی افزود ما آمادگی داریم تا پس از هماهنگی و موافقت اقدام به چاپ کتب و مجلات مورد نظر در زمینه های علمی، سیاسی،فرهنگی و اقتصادی ، دانشگاهی و مدارس برای طرف عراقی نماییم.

در ادامه این دیدار آقای دکتر اعلاء ابوالحسن رئیس کتابخانه و اسناد ملی عراق اهمیت دادن به فعالیت های فرهنگی برای دو کشور را بسیار مهم دانست چرا که دو کشور اشتراکات فرهنگی بسیاری دارند اگر چه در برهه ای از زمان و حتی در شرایط کنونی عده ای بدنبال انفکاک در روابط دو کشور بوده و هستند اما این همدلی بین مسئولین ، مردم  و اصحاب فرهنگ و هنر ایرانی و عراقی عمیق تر از گذشته شده است.

معاون وزیر فرهنگ عراق گفت : امضای سند یادداشت تفاهم در زمینه چاپ و نشر ، بازدید از مراکز فرهنگی و انتشارات دو کشور و انتقال تجارب ج.ا.ایران ار نکات مهمی است که می توان در توسعه روابط همکاری فرهنگی از آن بهره مند گردید.


١٢:١٩ - 1396/10/24    /    شماره : ٦٩٦٠٤٧    /    تعداد نمایش : ٧٥خروج
نشانی: بغداد ـ منطقه صالحیه ـ کراده مریم ـ مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران

تلفن تماس: 07821099917

 

كليه حقوق این سایت متعلق به رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد می باشد، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.