پنج شنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٧
ایراناسلامادبیات فارسینقشه سایتسؤالات
عناوین اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
ساعت
معرفی آثار منتشره ـ بخش اوّل

معرفی آثار منتشره ـ بخش اوّل

 

كتاب «أهل السنة في إيران»
در راستاي وحدت مسلمين جهان با تلاش و پشتيباني رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در بغداد همزمان با ايام مبارك  دهه‌ي فجر انقلاب اسلامي كتابي تحت عنوان «أهل السنة في إيران» ضمن آماده سازي و چاپ، در اختيار علاقه‌مندان قرار گرفت.
در كتاب «أهل السنة في إيران» مؤلف آن خانم زهرا علي العبودي به شكل خاص و قابل ملاحظه‌اي به معرفي اهل سنت در ايران پرداخته است و مطالب خود را در قالب عناويني قابل توجه همانند: روح برادري و وحدت بين شيعيان و اهل سنت در ايران، جايگاه اهل سنت در قانون اساسي ايران، وضعيت اقتصادي اهل سنت ايران، مدارس علوم ديني اهل سنت ايران، ارايه خدمات رفاهي و عمراني براي مراكز علمي و فرهنكي اهل سنت در استانهاي مختلف، نقش اهل سنت در پيروزي انقلاب اسلامي وجنگ تحميلي و ديگر موارد، ذكر كرده است.

كتاب «عشرة الفجر»
به همت رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در بغداد و مقارن با ايام پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران و دهه‌ي مبارك فجر كتابي تحت عنوان «عشرة الفجر» منتشر شد.
كتاب «عشرة الفجر» به تأليف دكتر نوره الهيدان مي‌باشد و مطالب موجود در اين اثر منتشر شده مشتمل بر عناويني همچون: بيان اجمالي در مورد سوره مباركه فجر، نقش دهه فجر در پيروزي انقلاب اسلامي ايران، ماهيت انقلاب اسلامي ايران، جايگاه منحصر بفرد امام درپیرو.زي انقلاب اسلامي، عوامل تهديد كننده انقلاب اسلامي، روشهاي  استكبار در ايجاد تفرقه بين مسلمين، نقش وحدت مردم در استحكام پايه هاي انقلاب و ديگر موضوعات مي‌باشد.

پانزدهمین شماره دو هفته نامه شمس الولایه

به همت رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در بغداد پانزدهمين شماره دو هفته نامه شمس الولايه منتشر شد.
اهم اخبار و موضوعات برگزيده دو هفته نامه شمس الولايه شامل مطالبي مانند: رهبرمعظم انقلاب اسلامی: دشمنی امریکا با ایران واسلام در مذاکرات اخیر روشن شد، دکترقصی سهیل نائب اول پارلمان عراق در مورد اوضاع سیاسی درعراق با سفیر بحث و گفتگو می‌کند، تأثیر حماسه حسینی در جهان اسلام و تشیع، دکترعلی لاریجانی: حل بحران سوریه نیاز به همکاری گروهی دارد، بیداری اسلامی وقدرتمندی وعزت فکراسلامی، فتنه انگیزی میان طوائف و نشر تروریستم و ترور و قتل عام اساس دين  را زير سوال مي برد، مي‌باشد.

کتاب مشروعیت دفاع از حضرت زینب(س)

با تلاش و پشتيباني رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در بغداد کتابي تحت عنوان مشروعیت دفاع از حضرت زینب سلام الله عليها ضمن آماده سازي و انتشار، در اختيار علاقه‌مندان قرار گرفت. این کتاب تألیف دکتر علی عبید بغدادی مي‌باشد و در آن پيرامون شخصیت والای حضرت زینب كبري(سلام الله عليها) و نقش ايشان در حماسه عاشورا و استمرار نهضت حسینی بحث و تحليل شده است. در بخشي از كتاب مشروعيت دفاع از حضرت زينب(سلام الله عليها) خطابه‌های آن بانوي صبر و استقامت در مواجهه با مسببين حادثه‌ي كربلا و قاتلين خون خدا از جمله ابن زیاد و یزید بیان شده است. در بخش دیگر ادله مشروعیت دفاع از حریم و حرم حضرت زينب(سلام الله عليها) با ذکر دلائل و مستندات ذکر گرديده و شهدا دفاع از حریم باشكوه آن بانوي بزرگوار از زمره شهداي راه فضیلت قلمداد شده است.

كتاب لماذا ايران؟

با همكاري، مساعدت و هدايت رايزني فرهنگی جمهوري اسلامي ايران بغداد كتابي تحت عنوان لماذا ايران؟ با موضوع مكانهاي ديدني، مذهبي، تاريخي ايران اسلامي كه به زبان عربي به رشته تحرير در آمده است، چاپ و منتشر شد. در اين كتاب تلاش مي‌شود با بيان تمدن و قدمت ايران اسلامي علل برخي تهاجمات و ناملايمات كه عليه ايران اسلامي در جريان است، روشن تر و مشخص گردد تا خوانندگان با آگاهي از اين قبيل مطالب موثق و قابل اعتماد بتوانند به تجزيه و تحليل مسائل پيش روي جمهوري اسلامي ايران بپردازند.

 

كتاب الامام الخامنئي انموذجاً

با حمايت رايزني فرهنگي كشورمان كتاب الامام الخامنئي انموذجاً  چاپ شد. با برنامه‌ريزي و حمايت رايزني فرهنگی جمهوري اسلامي ايران در بغداد كتابي تحت عنوان «الامام الخامنئي انموذجاً» تهيه، آماده سازي و چاپ گرديد. اين كتاب به موضوعاتي در خصوص رهبر معظم انقلاب حضرت آيت الله خامنه‌اي (مدظله العالي)، شخصيت معظم له مي‌پردازد. از مطالب آمده در اين كتاب مي‌توان به موضوعات زير اشاره كرد: 1) موضوعات شناخت و معرفت يافتن به رهبري امت و نكات برجسته‌ي شخصيتي، علمي و ديني كه باعث ايجاد اطمينان خاطر امت در باره ي سپردن زمام امور به شخصيتي حكيم و مقتدر است. 2) شناختن عظمت رهبري امت باعث مي شود كه ظرفيت هاي آن براي مواجهه با دشمن بالا رود . 3) علت سپرده شدن انقلاب كبير اسلامي ايران بعد از رحلت حضرت آيت الله العظمي امام خميني (ره) به شخصيت بارزي مثل حضرت آيت الله امام خامنه‌اي (مدظله العالي). 

كتاب الامام الخميني انموذجاً

انتشار كتاب «الامام الخميني إنموذجاً» با همكاري و همياري رايزني فرهنگی جمهوري اسلامي ايران در بغداد به اتمام رسيد. اين كتاب به ابعاد مختلف شخصيتي بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني(قدس سره الشريف) و زندگاني بابركت ايشان اشاره دارد و موضوعات متنوع و خواندني زير را مورد بررسي و تحليل قرار مي‌دهد:
1) خلاصه‌اي از زندگينامه امام خميني(قدس سره)
2) حضرت امام خميني(ره) و عاشورا
3) توكل حضرت امام به خدا و ارتباط با علم غيب
4) حضرت امام خميني(ره) و وحدت اسلامي بين مسلمين
5) ارتباط با دنيا در انديشه حضرت امام خميني(ره)
6) برخورد با دشمن در نظر حضرت امام خميني(ره)
7) زن در انديشه حضرت امام خميني(ره)
8) تكليف در نظر حضرت امام خميني(ره)
9) علماء و حوزه علميه در انديشه حضرت امام خميني(ره)
10) و برخي مطالب ديگر در شناخت افكار حضرت امام خميني(ره)

کتابچه الخمینی امامی در عراق

 با همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق کتابچه الخمینی امامی چاپ و منتشر شد. در این کتابچه عناوینی همچون زندگینامه حضرت امام، مبارزات امام، شهادت آقا مصطفی، مواعظ و توصیه های امام، نکات حکیمانه در فرمایشات امام،  نظر امام در مورد اسلام سیاسی، امام در کلام امام  و... آورده شده است.

 

کتابچه قالوا فی الامام الخامنئی

 با همت رایزنی فرهنگی در عراق، کتابچه‌ قالوا فی الامام الخامنئی،  منتشر شد. در این کتاب شخصیت مقام معظم رهبری از دیدگاه و سخنان آیات عظام تقلید، گلپایگانی، اراکی، نجفی مرعشی، سیستانی، بهجت، جوادی آملی، فاضل لنکرانی، و آیات مشکینی، سید محمود هاشمی، مصباح یزدی و شخصیت های بین المللی مانند خاویر پرز دکوئیار، ولادیمیر پوتین،  و ... بیان شده است.

 

 مجله التراث الفیلی

با حمایت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق، مجله  التراث الفیلی چاپ و منتشر شد. در این مجله عناوینی همچون معرفی برخی از شخصیت های فرهنگی عراق ، ابعاد فرهنگی انتخابات پارلمانی عراق ، اداب و رسوم برخی از اقوام وطوایف عراقی ، وحدت مسلمین از دید گاه امام خامنه ای ، احکام سقط جنین ، و... آمده است.

کتابچه زندگینامه شهید مطهری به زبان عربی

به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق،  به مناسبت سالگرد شهادت شهید مرتضی مطهری ،کتابچه زندگینامه شهید به زبان عربی در عراق چاپ و منتشر گردید. در این کتابچه مقاطع مختلف زندگی شهید، شامل، دوران کودکی و نوجوانی، هجرت به قم، هجرت به تهران، تدریس در دانشگاه تهران، مبارزات سیاسی، فعالیتهای فرهنگی و سیاسی با حضور در حسینه ارشاد در رژیم ستم شاهی ،کمک مادی و معنوی به مردم مظلوم فلسطین و حضور فعال در انقلاب اسلامی و مسئولیتهای خطیر پس از پیروزیهای انقلاب اسلامی از جمله مطالبی است که در این کتابچه مورد توجه قرار گرفته است.

 

مجله فرهنگی الرصد

با حمایت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق و موسسه دارالکفیل،  مجله علمی فرهنگی الرصد منتشر گردید.در این مجله موضوعات مختلف از جمله  الشیعه و التشیع، اهل السنه والسلفیه، الادیان و المذاهب، الاستشراق و التاریخ  الاسلامی، رفض شیخ الازهر للتکفیر الشیعه، اوباما و رایه فی السنه و الشیعه، من هم  الشیعه المغرب ؟، لماذا تتهمون حزب الله؟، اصدقاء مهدی(عج)، قنوات الشیعی و... مورد تحقیق قرارگرفته است.

 

کتابچه ترجمه عربی «فرمایشات امام خامنئی در مورد حوزه های علمیه»

با مشارکت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق ومدرسه علمیه الامام الخمینی(ره) در نجف اشرف، کتابچه ترجمه عربی" فرمایشات امام خامنئی در مورد حوزه های علمیه "چاپ و منتشر شد در این کتابچه که فرمایشات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای خطاب به اساتید و فضلا حوزه های علمیه با ترجمه عربی ذکر شده است در مورد لزوم اصلاحات در برنامه های حوزه های علمیه مطابق نیاز های جامعه امروزی ، تاریخ مشعشع حوزه ها، برنامه های جامع برای آینده حوزه های علمیه ، بازنگری در دروس حوزه ها، نظام مدیریتی حوزه ، پیگیری کرسی های آزاد اندیشی در حوزه ، ارتقا جایگاه اجتماعی فضلا در جامعه ، گسترش کیفی وکمی حوزه ها، جایگاه منبر و محراب و.. توصیه شده است.

 
 

کتابچه الخالدان، محمد باقر صدر و بنت الهدی

با همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق، کتابچه الخالدان، محمد باقر صدر و بنت الهدی،  چاپ و منتشر شد. در این کتابچه عناوینی از قبیل نگاهی کوتاه در مورد زندگینامه شهید محمد باقر صدر و خواهر مجاهدش بنت الهدی، تالیفات شهید صدر،  نحوه شهادت صدر و خواهرش بدست صدام، خاطره های جالب در مورد شهید صدر، کلمات قصار شهید صدر در موضوعات مختلف، سخنان بزرگان، از جمله امام راحل، آیات غظام خامنه ای، خوئی،سید محمود هاشمی، سید کاظم حائری و... در خصوص شخصیت شهید صدر ومطالب دیگر. 

ترجمه عربی مناسک مختصر حج آیت الله العظمی خامنه ای (دام ظله )

با همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق،  کتابچه ترجمه عربی مناسک مختصر حج آیت الله العظمی خامنه ای، چاپ ومنتشر شد. این کتابچه برای حجاج عراقی بیت الله الحرام برای حج امسال آماده شده است. در این کتابچه خلاصه واهم مسائل حج اعم از عمره تمتع، حج تمتع، مسائل مستحدثه، استفتائات مختلف و آداب و سنن اعمال حج و مناسک ذکر شده است. 

 

 

کتابچه «الخامنئی قائدی» 

با همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق،  کتابچه الخامنیی قایدی چاپ ومنتشر شد. در این کتابچه عناوینی همچون زندگینامه امام خامنه ای، وقایع دوران طفولیت معظم له بقلم ایشان ، انتخاب ایشان بعنوان رهبر انقلاب اسلامی بوسیله مجلس خبرگان رهبری ، مواعظ و کلمات حکیمانه ایشان ، سخنان فقها و علما و چهره های معروف جهانی در مورد شخصیت  امام خامنه ای و... به رشته تحریر در آمده است. 

 

 
بیستمین شماره دو هفته نامه شمس الولایه 
به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد ، بیستمین شماره دو هفته نامه شمس الولایه ، با عناوین مختلف از جمله موضوعات زیر منتشر گردید.
1- فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد زنده بودن انتفاضه فلسطین علیرغم توطئه های استکبار جهانی.
2- برگزاری جشنواره شهید محمد باقر حکیم در بغداد.
3- بیداری اسلامی مانع بزرگ در مقابل رشد تفکر تکفیری .
3- تبین قضیه مهدویت از نگاه مخالفان و موافقان .
4- زندگینامه شهید ثانی وآثار و تالیفات او .
5- وهابیون تحت پوشش توسعه حرم ، اماکن تاریخی اسلامی را نابود میکنند.
6- اختلافات طائفه گری زمینه ساز طمع دشمنان به کشورهای اسلامی.
 

 

هفدهمين شماره دو هفته نامه «شمس الولاية»
به همت رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در بغداد هفده همين شماره دو هفته نامه شمس الولاية منتشر شد.
موضوعات آمده در مجموعه دو هفته نامه شمس الولايه شامل مطالب زير مي‌باشد:
1) دولت جمهوري اسلامي ايران با رد اتهامات وارده مبنی بر مداخله ایران درامورداخلی عراق، بر ادامه همکاری های دو کشور همسایه تاکید کرد.
2) برگزاری جشن سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی درسفارت جمهوري اسلامي ايران، با حضور مقامات عالیرتبه عراق و سفرای کشورهای مختلف در بغداد برگزار شد.
3) بيداري اسلامي در جهان مسئله مهم و پایدار است به شرط آنکه راه مستقيم را بپیماید.
4) سيد عبد الله نظام در مقاله اخير خود، بزرگترين خطرو تهدید بیداری اسلامی را تفرقه مذهبي دانست.
5) بحث ولاية الفقية در تفكرات امام خميني (قدس سره) و تفكرات امام خامنئي (دام ظله العالي)
6) معرفي كتاب حكومت ا سلامي از مؤلفات امام خميني (قدس سره) در نجف اشرف
 

کتاب انتصرالدم در عراق

با همت رایزنی فرهنگی و مؤسسه الاسلام الاصیل للثقافه و التبلیغ کتاب وانتصر الدم  منتشر شد. در این کتاب مطالبی مانند جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در نهضت عاشورا، انجام تکلیف الهی هنگام انحراف در دین، درس بزرگ نهضت حسینی، عبرت های عاشورا، نقش خواص در شهادت امام حسین(ع)، حقایق تاریخی حادثه کربلا و ديگر موضوعات به رشته تحرير درآمده است. 

 

کتابچه الشباب فی فکر الامام الخمینی و الامام الخامنئی

با همت رایزنی فرهنگی و مؤسسه امام صادق(ع) کتابچه‌اي تحت عنوان الشباب فی فکر الامام الخمینی و الامام الخامنئی منتشر شد. در این کتابچه به موضوعاتی همچون وصیت و توصیه رسول اکرم(ص) در مورد جوانان، نیاز جوانان به راهنمایی و ارشاد، رغبت جوانان به دین، علاقه جوانان به علم و جهاد، هجمه فرهنگی استکبار به جوانان، فرمایشات امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای در مورد جوانان و ... پرداخته شده است. 

نشانی: بغداد ـ منطقه صالحیه ـ کراده مریم ـ مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران

تلفن تماس: 07821099917

 

كليه حقوق این سایت متعلق به رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد می باشد، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.