پنج شنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٧
ایراناسلامادبیات فارسینقشه سایتسؤالات
عناوین اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
ساعت
معرفی آثار منتشره ـ بخش دوّم

معرفی آثار منتشره ـ بخش دوّم

 

ماهنامه الغد الجدید
با مشارکت رایزنی  فرهنگی جمهوري اسلامي ايران در بغداد و مؤسسه فرهنگی سید محمد باقر صدر، ماهنامه الغد الجدید منتشر شد.
مطالب این ماهنامه به عناوینی مفيد و ارزشمندي همچون دفاع از حریم مرجعیت، آزادی در چهار چوب اسلام ،دعوت  مردم به اسلام  برای اصلاح است، ازدواج ااینترنتی  خوب است یا بد، راه های برون رفت جامعه از افسردگی، شرح زندگینامه آیت الله العظمی سید محسن حکیم، فتاوای آیت الله العظمی خامنه ای و آیت الله العظمی سیستانی و ديگر موضوعات اشاره دارد.

کتاب النجف و قم حاضرتا الحوزه العلمیه
به همت رایزنی فرهنگی جمهوري اسلامي ايران در بغداد  و المرکز الثقافی للدراسات الاسلامیه، کتاب النجف و قم حاضرتا الحوزه العلمیه منتشر شد.
این کتاب در دو جلد تهيه و تنظيم گرديده و در آن به موضوعاتی ارزشمند و مفيدي برگرفته از آثار علمی و تألیفات وشاگردان و  شرح حال علما و فقها شیعه در قرون سوم تا پانزدهم پرداخته شده است.
همچنين درجلد دوم این کتاب  بطور مفصل زندگینامه و ابعاد علمی و مبارزاتی حضرت امام خمینی(قدس سره الشريف) و مقام معظم رهبری (مدظله العالي) تشریح شده است.
 

هجدهمین شماره دو هفته نامه شمس الولایه
به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد هجدهمین شماره دو هفته نامه شمس الولایه باعناوین ذیل در بغداد با موضوعات زیر منتشر گردید.
1. دعوت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله)از سران سه قوه برای اجرایی کردن برنامه اقتصاد مقاومتی در کشور.
2. استراتژی نرمش قهرمانانه در مقابل کشورهای قدرتمند از دیدگاه امام خامنه ای(مدظله)
3. برافراشته شدن پرچم جمهوری اسلامی ایران در نزدیکی مرزهای رژیم صهیونیستی
4. ثبات سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران  در قبال عراق، با تغییر دولتها متزلزل نمی شود.
5. توصیه های اخلاقی امام خامنه ای(مدظله) به کارگزاران نظام
6. زندگینامه آیت الله العظمی سید حسین قمی از مراجع مبارز زمان رضا خان
7. تمایز بیداری اسلامی با بهار عربی از دیدگاه دکتر ولایتی

کتابچه توجیهات اخلاقیه من امام خامنه‌ای(مدظله)

با تلاش و كوشش رایزنی فرهنگی در عراق کتابچه‌ رهنمودهای اخلاقی امام خامنه‌ای (مدظله العالي) با ترجمه عربی منتشر شد.
در این کتاب مطالبی همچون جایگاه ایمان و اخلاق در جوامع بشری، آثار تقوی در زندگی بشر، نقش دعا در تربیت و تقویت روح انسانها، آثار استغفار، تبعات گناه  در زندگی مردم، زیان غفلت و غرور در مسیر تکامل انسانها و ... مورد توجه قرار گرفته است.
 

کتابچه المرجعیه الشیعه و دفاعها عن اهل السنه
با همت رایزنی فرهنگی ج ا ا در بغداد کتابچه المرجعیه الشیعه و دفاعها عن اهل السنه در عراق منتشر شد.
در این کتابچه نظر مرجعیت شیعه در مورد برادران اهل سنت و فتاوای صادره در این خصوص  ذکر شده است. از جمله فتاوای  فقها شیعه در مورد اهل سنت ،فتوای حضرت امام خمینی در خصوص تعامل با اهل سنت است. ایشان می فرماید: لازم است بر همه شیعیان که از تفرقه و خصومت با برادران اهل سنت اجتناب ورزند وبا  یدواحده  در یک صف قرار گیرند . امام خامنه ای نیز بر وحدت بین شیعه سنی توصیه های زیادی دارند ودر استفتایت مختلف بر حضور حجاج در نماز های جماعت برادران اهل سنت تأکید دارند.

مجله فرهنگی ـ سیاسی الرساله
با همت رایزنی فرهنگی مجله فرهنگی ـ سیاسی الرساله در عراق منتشر شد. این مجله که بصورت تمام رنگی چاپ شده است عناوینی همچون سخنان امام خامنه ای در مورد اهداف شیطانی آمریکا با پوشش شعار حمایت از حقوق بشر، و سخنان برخی از مراجع تقلید در مورد خطر جریان های سلفی و تکفیری برای اسلام و مسلمین، موضع جریانات سیاسی عراق در انتخابات مجلس عراق، پشت پرده حملات تروریستی بر ضد سفارت ج ا ا ایران و رایزنی فرهنگی در لبنان، وضعیت اسفبار شیعیان بحرین، بیداری اسلامی در کشورهای اسلامی و ... از موضوعات مطرح در اين نشريه مي باشد.

 

نوزدهمین شماره دو هفته نامه شمس الولایه
به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد نوزدهمین شماره دو هفته نامه شمس الولایه با عناوین مختلف از جمله موضوعات زیر منتشر گردید.
1- فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد نگرانی غرب از پیشرفت ایران در زمینه های مختلف
2- برگزاری ششمین همایش بیداری اسلامی در تهران
3- نقش انقلاب اسلامی در شکل گیری بیداری اسلامی
3- بررسی دیدگاه های صاحب نظران در مورد هویت  امت اسلامی و دلایل ضعف امت اسلامی
4- خصایص نظام حکومت اسلامی از دیدگاه امام خمینی(ره)
5- شرایط ظهور حضرت حجت (ع) از دیدگاه مقام معظم رهبری(مدظله العالی)
 

 

کتابچه ترجمه عربی پیام نوروزی مقام معظم رهبری

با همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد کتابچه ترجمه عربی پیام نوروزی مقام معظم  رهبری همراه با مطالبی همچون تاریخچه نوروز، نظر علما در مورد عید نوروز و دیگر موضوعات مرتبط با نوروز در کشور عراق منتشر گردید. شایان ذکر است این کتابچه با استقبال خوب عراقی ها خصوصاً جوانان مواجه شده است. 

 

کتاب «ثوره الامام الخمینی»

در آستانه بیست و پنجمین سالگرد رحلت جانگدازامام راحل(ره)،  با همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق، کتاب «ثوره الامام الخمینی» در عراق منتشر شد. در این کتاب مطالبی از قبیل: شخصیت امام خمینی در جهان معاصر، روایات وارده از معصومین(ع) در مورد انقلاب امام، اعتراف بیگانگان در مورد شخصیت امام، امتیازات انقلاب اسلامی از سایرانقلاب ها، شیوه منحصر به فرد رهبری امام در جهان معاصر، خصوصیات عصر انقلاب اسلامی نسبت به سایر اعصار، نقش دین و آموزه های دینی در انقلاب اسلامی، تأثیر انقلاب اسلامی در سراسر جهان خصوصاً کشورهای اسلامی و... مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

 

کتاب الحکم الاسلامی بین النظر و والتطبیق

با تلاش رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق،  کتاب الحکم الاسلامی بین النظر و والتطبیق ، با تالیف شهید محراب آیت الله محمد باقر حکیم چاپ و منتشر شد .در این کتاب ، موضوع مورد بحث ، درفصل های مختلف بر رسی شده است .از جمله مباحث این کتاب : الثوره الاسلامیه الاسلوب و النتایج ، الثوره الاسلامیه و التحدیات المعاصره ، الولایه والشوری ، العلاقه بین الشوری والولایه ، الجمهوریه الاسلامیه وخصایص الحکم الاسلامی ، خصائص الحکم الاسلامی و... .

 

مجله القائد

با حمایت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق ، مجله فرهنگی "القائد" توسط موسسه انصار و محبی الامام خامنئی (دام ظله) در عراق منتشر شد. دراین مجله،  اطوار زندگی مقام معظم رهبری از جمله مبارزات ایشان با نظام ستم شاهی ، تفکر مهدویت از دیدگاه معظم له ، بیداری اسلامی در کلام رهبری ، خصائص واقعه کربلا در فرمایشات ایشان ، جامعه و معنویات در انظار قائد ، خاطرات معظم له از وقایع انقلاب اسلامی ، استفتائات جدید ، مسئله فلسطین و قدس شریف و.... آورده شده است.

 
بیست و یکمین شماره دو هفته نامه شمس الولایه
به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد، بیست و یکمین شماره دو هفته نامه شمس الولایه ، با عناوین مختلف از جمله موضوعات زیر منتشر گردید.
  ـ امام خامنه ای توهم کشورهای غربی را در مورد جلوگیری از فعالیت های موشکی ایران را ساده لوحانه توصیف کردند .
  ـ درخواست مجلس علما فلوجه ازعربستان سعودی مبنی بر قطع حمایت های این کشور از داعش
  ـ گام بلند جمهوری اسلامی ایران در بدست آوردن تکنولوزی مدرن پرتاب ماهواره به فضا
  ـ زندگینامه سید هبه الدین شهرستانی .
  ـ نقش زنان در توسعه تمدن اسلامی .
  ـ بیداری اسلامی آغاز معجزه ای که ابعادش همه منطقه را فرا خواهد گرفت .
  ـ جبهه میدانی مقاومت در اوج آمادگی است .
  ـ توصیه های حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در مورد شبیخون فرهنگی .
 

 

کتاب "الامام خمینی(قدس سره) سیرته و حیاته"

همزمان با بیست و پنجمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) با همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق، کتاب "الامام خمینی(قدس سره) سیرته و حیاته" در سطح وسیع  در جلسات بزرگداشت بیست و پنجمین سالگرد امام راحل در شهرهای مختلف عراق از جمله بغداد ، نجف اشرف، کربلای معلی و... بین محبان و دلداگان حضرت امام توزیع گردید ، از جمله مطالب مندرج در این کتاب عبارتست از:دوران کودکی و نوجوانی امام،ورود ایشان به حوزه علمیه خمین و نجف، اساتید مهم حضرت امام ،آغاز مبارزات امام با رژیم ستمشاهی،رفتار و منش امام با اطرافیان و شاگردان ، مراتب تقوا و زهد امام راحل ، مرجعیت امام ، حضور امام در نجف اشرف در طول پانزده سال در دوران تبعید و رهبری پیامبرگونه ایشان تا پیروزی انقلاب اسلامی و... 

 

بروشور" الامام المهدی فی فکر الامامین الخمینی والخامنئی"

همزمان با گرامیداشت ولادت با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) با همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق بروشور الامام المهدی فی فکر الامامین الخمینی و الخامنئی در سطح وسیع در مجالس اعیاد نیمه شعبان در شهرهای مختلف عراق  توزیع گردید ، قابل ذکر است در این بروشور فرمایشات حضرت امام خمینی (ره) و امام خامنه ای در مورد شخصیت والای حضرت حجت (عج) و حقیقت انتظار و منتظران واقعی امام مهدی (ع) ،  بصورت کلمات قصار ذکر است. 

 

کتاب "خط الامام الخمینی "در عراق

با همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق ، کتاب "خط الامام الخمینی "در عراق منتشر شد . در این کتاب عناوینی همچون : خصائص وویزگیهای خط امام ، ابعاد تاریخی و تمدن ساز خط امام ، نصاب شرعی ولایت در خط امام ، نقش اخلاقیات در خط امام ، خط امام و فرصت طلبی های سیاسی مقابل آن ، ارتباط امور عاطفی و آگاهی های سیاسی در خط امام ، ماهیت الهی خط امام و... . 

 

هشتمین شماره فصلنامه الحوزه

با همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی در عراق هشتمین شماره فصلنامه الحوزه  در عراق منتشر شد .در این مجله فرهنگی عناوینی همچون : تاثیر گذاری حوزه های علمیه درنشر وگسترش اسلام در ادوار تاریخی، جایگاه فقه وفقاهت در حوزه های علمیه ، نقش متقابل علوم حوزوی و سایر علوم در غنای علمی حوزه های علمیه ، شیوه های نوین در تحقیقات وپزوهش های حوزوی، نهادینه کردن نظریه وحدت آموزه های دین وسیاست دینی ، نقش تهذیب نفس و رعایت اخلاق در تاثیر کلام مبلغان دینی ، نقش نظریه ولایت فقیه در بیداری اسلامی، مقوله آزادی از نظر اسلام و علما اسلامی، مواجهه امام هادی(ع) با عقائد انحرافی و.... 

 
ترجمه عربی کتاب "250 سال از عمر انسانیت "
با همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق ، ترجمه بعربی کتاب  وزین "250سالار عمر انسانیت" تالیف حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (دام ظله)  با نام "250سنه من عمر الانسانیه " در عراق چاپ و منتشر شد .
این کتاب در367 صفحه ودر قالب هفده فصل ، نگاهی اجمالی به زندگانی سراسر نورانی پیامبر اعظم محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم و ائمه معصومین عایهم السلام دارد و حیات با برکت رسول مکرم اسلام تا زمان غیبت ولی الله الاعظم که حدود 250 سال است را به مثابه عمر یک شخص واحد که 250 سال عمر نماید ودر مقاطع مختلف حیات خود بحسب مقتضیات و شرایط زمان در راستای رسالت الهی به تکالیف ووظایف الهی خود عمل نماید ، تلقی نموده است .
 
 

بیستمین شماره مجله فرهنگی الهدی

با مشارکت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق و مرکز الهدی للدراسات الحوزه ، بیستمین شماره فصلنامه الهدی در عراق منتشر شد .برخی از  عناوین فصلنامه عبارت است از : گستره  ولایت فقیه از دیدگاه امام خمینی (ع) ، ابعاد معنوی حج در کلمات امام ، امام حسن عسکری (ع) اسوه عبودیت و عرفان ، حقوق بشر در تفکرات شهید آیت الله سید محمد باقرصدر، نهضت اخلاقی در انقلاب حهانی امام مهدی (ع) ، تطورات تفکرسیاست دینی در انظار علما شیعی و.... 

کتابچه "لحمک لحمی ودمک دمی"

با کوشش رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق کتابچه "لحمک لحمی ودمک دمی" در عراق منتشر شد . در این کتابچه فرمایشات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(دام ظله) در مورد رابطه دوستی عمیق دو ملت ایران وعراق با پیام "مثلنا و مثل الشعب العراق،  لجمک لجمل و دمک دمی "جمع آوری شده است . در بخشی از این کتابچه سابقه تاریخی دو ملت ، مبارزات مشترک دو ملت با تروریست ها ، دفاع مشترک از عتبات عالیات و اماکن مقدسه ، دشمنان مشترک دو ملت و....جمع آوری شده است . 

 

کتاب "الحقوق السیاسیه فی دستور الجمهوریه الاسلامیه الایرانیه"

با همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی در عراق ، کتاب "الحقوق السیاسیه فی دستور الجمهوریه الاسلامیه الایرانیه" در عراق منتشر شد . این کتاب در چهار فصل ودر424 صفحه ،  ابعاد مختلف حقوق سیاسی در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را  مورد تحقیق وکنکاش قرار گرفته است . تالیف وانتشار این کتاب در شرایط سیاسی کنونی عراق ، با هدف آشنائی و  آگاهی اندیشمندان ،  حقوقدانان وطیف های سیاسی عراق از دامنه حقوق سیاسی در نظاام جمهوری اسلامی ایران در نوع خود ،  امری تاثیر گذار ارزیابی میگردد. از جمله عناوین مهم این کتاب عبارت است از :سیاق تاریخی حقوق سیاسی در ایران ، ماهیت حقوق سیاسی در قانون اساسی حمهوری اسلامی ایران ، ارتباط حقوق سیاسی با مقوله آزادی ، اصول مربوط به حقوق سیاسی در قانون اساسی ایران ، ضمانات حفظ و رعایت حقوق سیاسی در قانون اساسی ، حیطه و گستره حقوق سیاسی در نظام جمهوری اسلامی ایران ، مقایسه تطبیقی حقوق سیاسی در قانون اساسی ایران وکشورهای غربی ، حقوق سیاسی در متون و آموزه های دینی و اسلامی ، فکر سیاسی از منظرامام خمینی (ره) ولایت فقیه و حقوق سیاسی ، متولیان حقوق سیاسی در نظام جمهوری اسلامی ایران و.... 

نشانی: بغداد ـ منطقه صالحیه ـ کراده مریم ـ مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران

تلفن تماس: 07821099917

 

كليه حقوق این سایت متعلق به رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد می باشد، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.